Rekuperácie

Súčasné novostavby s kvalitne izolovaným obvodovým plášťom sa veľmi často potýkajú s nadmernou vlhkosťou interiéru, ktorú spôsobuje nedostatočné vetranie. Práve nadmerná vlhkosť môže negatívne ovplyvniť nielen samotnú stavbu, ale predovšetkým vaše zdravie a vitalitu. Optimálnym riešením v takejto situácii je riadené vetranie s rekuperáciou.

Rekuperačná jednotka zabezpečí prirodzené vetranie vášho nového domova; nízkoenergetická stavba si totiž sama o sebe s vetraním neporadí.

Čo je riadené vetranie?

Pri riadenom vetraní s rekuperáciou ide o kontinuálnu výmenu vzduchu zvnútra za čerstvý a čistý vzduch zvonka. Privádzaný vzduch získava od vzduchu odvádzaného väčšinu jeho tepla, čo znamená, že je tepelne optimalizovaný a vďaka použitej filtrácii i zbavený prachu, peľu a alergénov. Jednoducho zbavený všetkého, čo by ste pri vetraní oknami radi nechali vonku.

Vetranie obytného priestoru prebieha so zatvorenými oknami. Otvoriť si ich samozrejme  môžete, kedykoľvek chcete, ale v období, keď je žiaduce udržiavať tepelnú energiu vnútri domu a okná neotvárať, túto potrebu jednoducho nebudete mať, a to vďaka kontinuálnej výmene vzduchu. Výkon rekuperačnej jednotky sa automaticky prispôsobuje vašim nárokom na kvalitu vnútorného prostredia, a to na základe informácií z čidiel CO2.

Analógia s pľúcami nie je náhodná; rekuperačná jednotka tvorí skutočné pľúca vášho domova, a rovnako i pracuje. Prirodzene zabezpečuje vetranie, aby ste vždy dýchali čerstvý vzduch.

Rekuperačná jednotka JABLOTRON FUTURA

Bezkonkurenčne najnižšia spotreba v mrazoch

To, čo Futura dokáže a čím je výnimočná, sa prejaví hlavne v zime, teda v období, keď je rekuperácia najviac potrebná, a to minimalizovaním spotreby energie. Vďaka jedinečnej konštrukcii, ktorá dokonale využíva fyzikálne zákony, funguje jednotka i v silných mrazoch bez predohrevu a bez rozbalansovania ventilátorov.

Skutočný vnútorný komfort bez presúšania

Futura automaticky zaistí optimálnu vlhkosť, pomocou riadeného entalpického výmenníka. Optimálna vlhkosť je dôležitá hlavne pre vaše zdravie, ale ocení ju aj váš drevený nábytok, podlahy a rastliny.

Autonómny chod

Futura nie je hlúpa, sama upozorní na potrebu servisného zásahu či výmenu zanesených filtrov. Je vybavená funkciou automatického čistenia rekuperačného výmenníka; to udržuje jednotku v skvelom technickom stave a zjednodušuje pravidelnú údržbu. Pomocou CO2 senzoru v základnej výbave zase plynule prispôsobuje vetrací výkon vašim nárokom na kvalitu vnútorného prostredia.

Rozsiahla základná výbava

Futura ponúka v základnej cene nadštandardnú výbavu, vrátane päťročnej záruky, dvoch peľových filtrov F7, senzoru CO2 v nástennom ovládači, dodatočného dohrevu a kompletnej správy jednotky pomocou mobilnej aplikácie. Jednotku je možné rozšíriť o ďalšie funkcie – je možné pripojiť až tri nástenné ovládače, osem CO2 senzorov a dodatočné chladenie.

Jednoduché ovládanie

Jednotku je možné ovládať pomocou nástenného ovládača Alfa alebo pohodlne odkiaľkoľvek vďaka mobilnej aplikácii MyJABLOTRON, ktorá vás navyše informuje o chode a spotrebe rekuperačnej jednotky.

Zónové vetranie VarioBreeze™

Vetranie je smerované tam, kde je to potrebné. Vďaka zónovej regulácii VarioBreeze™ zaistíme vetranie v požadovanej intenzite, a to dokonca i so zariadením s menším nominálnym výkonom. Rekuperačná jednotka pracuje dlhšiu dobu v minimálnom výkone. Jej parametre, ako napr. účinnosť, celková spotreba a hlučnosť sú po väčšinu doby prevádzky optimalizované.

CoolBreeze

Entalpický chladiaci modul CoolBreeze predstavuje zariadenie, ktorého primárnou funkciou je úplná eliminácia akýchkoľvek tepelných ziskov vetraním v letnom období. Je špecificky dizajnovaný a určený predovšetkým pre domy v pasívnom štandarde, ktorých obvodová obálka je dokonale izolovaná a solárne zisky v horúcich letných dňoch minimalizované.

Modul CoolBreeze sa skladá z tepelného čerpadla s výmenníkom umiestneným v systéme vzduchotechniky. Zaisťuje ohriatie alebo ochladenie čerstvo privádzaného vzduchu. V reverznom chode dokáže CoolBreeze pokryť 50-70% potreby tepla nízkoenergetického domu. Je teda aj veľmi efektívnym spôsobom vykurovania, najmä v kombinácii s doplnkovým elektrickým sálavým kúrením.

Koľko systém riadeného vetrania stojí?

Cena technológie a inštalácie závisí od celkovej výbavy systému. Cena samotnej jednotky je 4740 EUR s DPH. Vnútorná a vonkajšia jednotka CoolBreeze stojí 2760 EUR s DPH. Cena inštalácie a vzduchových rozvodov je vypočítaná na základe projektovej dokumentácie.

Pre viac informácii o cenách nás kontaktujte.

Mám záujem o vypracovanie bezplatnej cenovej ponuky na systém riadeného vetrania FUTURA

Odoslaním formulára udeľujem súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov spoločnosti ORPEL s.r.o. za účelom vytvorenia cenovej ponuky. Súhlas je dobrovoľný, je poskytovaný na dobu neurčitú a môže byť kedykoľvek odvolaný.