Fotovoltaika

Investujte do modernej elektrárne priamo na vašej streche a zatiahnite ručnú brzdu elektromeru od vášho distribútora. Postaráme sa Vám o kvalitnú, profesionálne nainštalovanú elektráreň a to za skvelú cenu. 

Čo je fotovoltaika a ako funguje?

Fotovoltaika je spôsob, ako premeniť energiu zo slnka na elektrickú energiu. Fotovoltaické panely premieňajú slnečné svetlo na jednosmerný prúd a ten sa následne pomocou meniča napätia mení na striedavý prúd – taký, aký máte v zásuvke. Vďaka tomu možno solárnu energiu využiť na napájanie všetkých elektrických zariadení vo vašej domácnosti.

Fotovoltaické panely

Moduly alebo fotovoltaické panely zbierajú energiu zo slnečných lúčov a menia ju na jednosmerný prúd.

Panely je možné namontovať ako na strechu budovy, tak aj na fasádu alebo na zem.

Nami inštalované panely majú výkon 460Wp pri veľkosti 2m2.

Menič napätia

Menič napätia slúži na zmenu jednosmerného prúdu, ktorý je produkovaný fotovoltaickými panelmi, na striedavý prúd, ktorý sa používa v bežnej elektrickej sieti

Menič sa projektuje podľa počtu panelov a súčtu ich napätia. 

 

Konštrukcia

Konštrukcia slúži na upevnenie fotovoltaických panelov na inštalovaný povrch. Používame výhradne hliníkové konštrukčné systémy. Pri kotvení do strechy dbáme na neporušenie vodotesnosti. Pri montáži na rovnú strechu konštrukciu riadne zavetríme a tým ochránime proti prevráteniu pri víchrici. 

Inštalačný materiál

Malá domáca elektráreň potrebuje pre svoje správne a bezpečné fungovanie rozvádzače v ktorých sú umiestnené istiace prvky a tiež prvky, ktoré chránia technológiu proti prepätiu.

Pri inštalácii používame len tie najkvalitnejšie produkty aby sme zaručili čo najdlhšiu dobu fungovania systému. 

Administrátiva 

Po tom ako váš projekt naceníme a vy rozpočet odsúhlasíte, odošleme potrebné žiadosti prevádzkovateľovi vašej distribučnej sústavy. Po schválení veľkosti inštalovanej elektrárne a výmene elektromera prípadne schválení dotácie prichádza na rad inštalácia. Inštalácia je dokončená podpísaním odovzdávacieho protokolu a vyhotovením revíznej správy.

Inštalácia

Montáž elektrárne trvá 1 až 3 dni a realizujeme ju do 90 dní od podpísania zmluvy o dielo. Pri inštalácii dbáme na dodržiavanie správnych inštalačných postupov. Naši technici sú vzdelaní elektrotechnici a celá inštalácia je v súlade s platnými normami.

Cenová kalkulácia

Po vyplnení formulára nižšie vám pošleme cenovú kalkuláciu na mieru. V prípade, že cenovú ponuku odsúhlasíte, prídeme objekt obhliadnuť. Pri spoločnom stretnutí uzavrieme zmluvu o dielo a dohodneme predbežný termín realizácie podľa aktuálneho vyťaženia technikov. Následne vám pošleme predpis na úhradu zálohy. Druhú časť ceny diela uhradíte po inštalácii diela a podpísaní odovzdávacieho protokolu

Mám záujem o bezplatné vypracovanie cenovej ponuky na fotovoltaickú elektráreň

Fotovoltaika

Odoslaním formulára udeľujem súhlas so spracovaním poskytnutých osobných údajov spoločnosti ORPEL s.r.o. za účelom vytvorenia ponuky bezpečnostného systému. Súhlas je dobrovoľný, je poskytovaný na dobu neurčitú a môže byť kedykoľvek odvolaný.