Už prišli deti domov zo školy? Nezabudli ráno zakódovať dom? Len aby nechceli skúšať tú novú vŕtačku, čo sme včera kúpili. Ako to zariadiť, aby nešli samé do bazéna? To zase strávi celé popoludnie na internete, kým sa vrátim… Poznáte to? Tiež mávate hlavu plnú rodičovských starostí? Alarm JABLOTRON je tu pre vás. A ovládanie zvládnu hravo aj deti.

Každodenné povinnosti, starostlivosť o rodinu i dom, plánovanie, aby všetko plynulo nadväzovalo a vychádzalo – to nie je ľahká úloha. Chceme a potrebujeme mať stále prehľad. Ideálne snáď aj byť na dvoch miestach naraz. Ako sa z toho nezblázniť? Využite zdatného a spoľahlivého pomocníka. Zabezpečovací systém, ktorý dokáže ešte oveľa viac než len chrániť pred vlámaním.

Stráži, oznámi, zaistí, nevpustí

Ako vám teda môže alarm JABLOTRON uľahčiť život a zaistiť bezpečie vašim deťom?

  • Vyrážate do práce skôr ako deti? Pomocou aplikácie MyJABLOTRON odkiaľkoľvek jednoducho skontrolujete, či pri odchode nezabudli alarm zaistiť a prípadne to urobíte vzdialene sami.
  • Nevadí, keď sa vám deti po návrate zo školy alebo z krúžku neozvú. Akonáhle prídu domov a odistia alarm, dostanete na mobil notifikáciu. S fotodetektorom alebo kamerou v systéme si navyše v aplikácii ľahko overíte, napríklad či dorazili sami alebo s kamarátmi.

Vďaka možnosti rozdeliť objekt až na 15 rôznych sekcií (prístupom obmedzených priestorov) a ku každej sekcii prideliť jednotlivým užívateľom rôzne oprávnenia vstupu, si jasne určíte, kam deti bez vašej prítomnosti smú a kam nie. Aj keď by ste napríklad zabudli obmedzené časti zamknúť, obratom sa dozviete a môžete včas zakročiť, ak deti náhodou zamieria napríklad do:

  • dielne, kam ukladáte drahé a nebezpečné náradie a všetky možné nástroje (kosačka, vŕtačka, píla, ostré a špicaté predmety a pod.), alebo horľaviny ako farby, laky, riedidlá, technický benzín atď.,
  • komory s upratovacími prostriedkami (že by deti upratali, to sa najskôr nestane ☺, ale nemusíte sa obávať, že by skúmali čistiace a dezinfekčné prípravky),
  • bazéna na záhrade – pokiaľ je zastrešený, využijete detektory otvorenia dverí (magnety); nekrytý bazén môžu strážiť vonkajšie pohybové čidlá alebo infrazávory.
Prístup, živly, rodičovská kontrola

Neotváraj nikomu, koho nepoznáš. Počuli sme to všetci nespočetnekrát a rovnako aj naše deti. Asi to je babička, ale možno nie. Poznáte tú rozprávku o troch kozliatkach… Aj tu môže alarm JABLOTRON pomôcť, vďaka možnosti zapojiť do systému kamery.

Deti sa môžu pozrieť na live stream v aplikácii MyJABLOTRON a prípadného podlého vlka do domu skrátka nepustiť.
Oheň, voda alebo plyn – environmentálne detektory neustále sledujú prostredie v miestnostiach a akékoľvek podozrivé zmeny hlásia.

O nehodách či následkoch nepremyslených detských hier sa dozviete okamžite a môžete predísť väčším škodám. A predovšetkým ochrániť život a zdravie vašich detí, keď sú doma práve samé.
V neposlednom rade si môžete postrážiť, kedy a ako dlho budú deti pozerať na televíziu alebo surfovať na internete, či už na počítači alebo mobile.

Prostredníctvom aplikácie MyJABLOTRON a programovateľných výstupov alarmu dokážete aj na diaľku vypnúť vybrané zásuvkové okruhy a tým vyradiť z funkcie wi-fi, televíziu, alebo aj ďalšie prístroje, ktoré nechcete, aby deti vo vašej neprítomnosti používali (sporák, práčka a pod.).

Jednoduché ovládanie

Princíp semaforu deti dobre poznajú, takže ovládanie alarmu pochopia ihneď. Červená = stoj / nevstupuj, zelená = voľno / môžeš ísť. Na používanie alarmu ani nie je nutné zapamätať si nejaký kód. Pre autorizáciu stačí priložiť k čítačke na klávesnici praktickú kľúčenku.

Ďalšie oči a záložný plán

Nechajte si alarm pripojiť na Pult centralizovanej ochrany. Potom môžete byť úplne v pokoji, aj keď práve nie ste pri telefóne. Skúsení operátori reagujú na poplachové správy 24 hodín denne. Pokiaľ sa niečo stane, riadia sa vopred dohodnutými pokynmi. Napríklad keď sa deti dostanú tam, kam nemajú, operátor kontaktuje suseda alebo babičku. A ak dôjde k narušeniu objektu alebo inej mimoriadnej udalosti, okamžite vyšle zásahovú jednotku na preverenie situácie

.

© Jablotron