Nebaví vás vo vlastnom byte zložito riešiť uloženie športového vybavenia, bicyklov a ďalších cenných vecí, o ktoré sa inak v spoločných priestoroch domu bojíte? Či už v bytovom dome alebo paneláku, elektronický zabezpečovací systém je tichým, nenápadným a spoľahlivým strážcom pred zlodejmi aj živlami. Jednoduchá profesionálna inštalácia a výhodná cena sú samozrejmosťou.

 

Čím viac ľudí, tým väčšie riziko

Bicykle, náradie, športové vybavenie, kočíky…, určite by ste do zoznamu pridali množstvo ďalších cenných vecí, ktoré máte uložené v pivnici, kolkáre, na balkóne alebo inde. Ako si ich však ustrážiť, to je tá otázka. Vo veľkých bytovkách býva týchto „ohrozených“ vecí naozaj veľa. Okrem toho je žiaduce kvôli pohybu veľkého množstva ľudí strážiť, kto do domu vstupuje. V spoločných priestoroch hrozia navyše rôzne environmentálne riziká.

 

Spoľahlivý strážca, pomocník aj vrátnik

Elektronický zabezpečovací systém nájde bez pochyby aj v panelových a bytových domoch svoje dôležité uplatnenie. JABLOTRON 100+ ušetrí množstvo starostí a zvládne pre vás:

 • otvárať dvere a riadiť oprávnenie vstupu do domu a spoločných priestorov (pivnice, kočíkáreň, kolkáreň apod),
 • spoločné priestory postráži pomocou pohybových detektorov a detektorov otvorenie dverí/okien,
 • zapojením environmentálnych detektorov rozšírite ochranu objektu proti požiaru, záplave, úniku jedovatých plynov,
 • do systému možno pripojiť aj kamery a foto-detektory a ľahko kontrolovať, kto do domu alebo spoločných priestorov vošiel,
 • s kamerami môžete využiť aj preventívnu službu Videomonitoring, kedy operátori Bezpečnostného centra sledujú online zábery alebo 30-minútové videozáznamy buď v stanovených časoch, alebo ako kontroly nahradzujúce fyzickú ostrahu,
 • pokiaľ vstúpi ktokoľvek bez oprávnenia (neodistí sekciu pomocou kódu, karty alebo čipu), alarm ihneď nahlási správcovi neoprávnené vniknutie na mobil prostredníctvom aplikácie MyJABLOTRON, prípadne pošle informáciu na Pult centralizovanej ochrany,
 • bonusom je, vďaka možnosti kombinovať drôtové aj bezdrôtové detektory, jednoduchá a rýchla inštalácia bez nutnosti veľkého zásahu do interiérov.

Jediná ústredňa systému JABLOTRON 100+ dokáže súčasne chrániť15 sekcií, teda rôznych prístupom obmedzených častí domu (napr. vstupný priestor, kočíkárne, kolkáreň + pivnice/pôda, alebo až 14 bytov a 1 spoločná sekcia – chodba a pod.). Obstaranie alarmu priamo do bytu si z praktických dôvodov vlastníci riešia väčšinou individuálne.

Ako ešte posilniť ochranu bytu a súkromia?

Okrem alarmu vám k pokoju môže prispieť ďalšia šestica jednoduchých bezpečnostných zásad.

 • Neváhajte investovať do kvalitných bezpečnostných dverí a zámkov.
 • Vždy za sebou zatvárajte vchodové dvere a dbajte na to, aby išli otvoriť len pomocou kľúča, čipu alebo kódu.
 • Na nízko položené okná si kúpte bezpečnostné fólie a/alebo mreže.
 • Na otvorených balkónoch nenechávajte cenné veci, ktoré môžu zafungovať aj ako nechcená „pozvánka“ na návštevu bytu pre zlodeja. Napriek tomu, že je to menej pravdepodobné, odcudzeniu hrozí aj vo vyšších poschodiach domov.
 • Nepúšťajte do domu nikoho, koho nepoznáte.
 • A nezabudnite na známe príslovie „dôveruj, ale preveruj“. Dobré susedské vzťahy sú na nezaplatenie. Bohužiaľ sa občas aj obyvateľom rovnakého domu alebo ich návštevám zapáči niečo, čo necháte bez dozoru na chodbe alebo v spoločných priestoroch.

 

 

 

© Jablotron