Všade dobre, doma najlepšie. Niečo na tom je, čo hovoríte? Ideálny domov môže mať mnoho podôb. Či už ide o útulný byt, prízemný domček so záhradkou, alebo mobilný príbytok, hľadáme v ňom predovšetkým útočisko a pohodlie. Skvelé je, že bezpečie aj komfort si dokážete zaistiť pomocou jediného elektronického systému.

Spolu s dynamickým vývojom technológií rastú aj požiadavky a očakávania ich užívateľov. Čím ďalej tým viac sa skloňuje pojem „inteligentný“, alebo ak chcete „šikovný dom/domácnosť“. Jedná sa o trend zvyšovania pohodlia pomocou komfortného ovládania, ktoré umožňuje nespočetné množstvo rôznych úkonov od ovládania osvetlenia, žalúzií, garážových brán alebo zavlažovania až po vykurovanie. Hovoríme o takzvanej automatizácii domácnosti.

2v1 alebo ochranca aj majordomus

Keď si zaobstaráte zabezpečovací systém JABLOTRON 100+, odvďačí sa vám spoľahlivými službami a zvýšite úroveň zabezpečenia aj užívateľského pohodlia vášho domova. S ľahkou dávkou fantázie a zručným montážnym technikom po boku dokážete zautomatizovať a vzdialene ovládať takmer čokoľvek. A teraz karty na stôl. Čo všetko môžete využiť?

Až 128 nezávislých výstupov na ovládanie osvetlenia, zavlažovania, žalúzií, kúrenia, garážových brán, príjazdovej brány a pod.

– Zapnutie výstupu (vykonanie konkrétnej akcie) je možné rôzne podmieňovať:

 • napr. len v určitej dobe od-do,
 • keď je odistené/zaistené,
 • alebo akcia prebehne len v prípade, že je po deviatej večer a súčasne odistené,
 • a nespočet ďalších variant vďaka možnosti podmienky logicky kombinovať.

Zapnutie/vypnutie je možné zviazať s aktuálnym stavom alarmu a zodpovedajúcej sekcie (časti domu):

 • povedzme, že sa pri zaistení (odchode z domu) vypnú vybrané zásuvkové okruhy ako spoľahlivá prevencia požiaru od rýchlovarnej kanvice alebo sporáka/rúry,
 • a mnoho ďalších možností.

Udalosti je tiež možné naprogramovať v kalendári tak, aby prebiehali v určený deň a čas (pravidelne alebo podľa potreby).

Podmienenie akcie aktuálnou teplotou:

 • pri prekročení nastavenej hodnoty sa napr. spustí vonkajšie žalúzie, alebo zapne klimatizácia v serverovni atď.,
 • naopak napríklad v zime na chate pri poklese vnútornej teploty pod určenú hranicu zapne podlahové kúrenie alebo priamotopy, aby nedošlo k premrznutiu objektu,
 • a iné varianty nastavenia systému.

Zónová regulácia kúrenia:

 • teplotu je možné nastaviť nezávisle pre každú miestnosť zvlášť, na určitú dobu a deň v týždni (týždenný program kúrenia),
 • vzdialené diaľkové ovládanie kúrenia z aplikácie MyJABLOTRON zvyšuje užívateľský komfort, nastavenie pre jednotlivé zóny prináša výrazné úspory za energie,
 • existuje mnoho rôznych spôsobov nastavenia a regulácie.

Užívatelia iOS využijú tiež možnosť ovládania hlasom (Siri) alebo skratky:

 • napr. akcia pri príchode k domu ako otvorenie garážových brán alebo rozsvietenie svetiel pred domom pri návrate za tmy,
 • udalosti spojené s budíkom – rozsvietenie, vytiahnutie žalúzií, spustenie hudby atď.,
 • a desiatky iných riešení.

Využite širokú ponuku ďalších možností, riešení, nastavení a kombinácií – záleží len na vašej predstavivosti a potrebách.

Ovládanie odkiaľkoľvek

Všetky úkony môžu prebiehať podľa nastaveného plánu, alebo ich je možné vykonať ručne kedykoľvek si spomeniete prostredníctvom aplikácie MyJABLOTRON. Vďaka nej máte tiež neustály prehľad o stave systému a vášho domova. Pokojne si zapnete zavlažovanie trávnika na diaľku priamo z pláže v priebehu dovolenky, alebo pustíte kúrenie, než sa večer vrátite z lyžovačky, aby ste prišli do príjemne vyhriateho prostredia. A ak ste práve doma, na ovládanie vám poslúži aj klávesnica alarmu alebo diaľkový ovládač.

Alarm + automatizácia = zabezpečenie domu

Vďaka prepojeniu bezpečnostného alarmu a automatizačných funkcií dokážete ešte efektívnejšie predchádzať vlámaniu do objektu. Akonáhle vyšle alarm JABLOTRON signál o narušení objektu, môžu sa začať prehrávať scenáre, ktoré nepozvaného návštevníka odradia a pomôžu ochrániť váš majetok. Tak napr. systém v čase poplachu okamžite vytiahne žalúzie v celom dome, začne blikať svetlami a spustí sirény. Obratom vás cez aplikáciu MyJABLOTRON o situácii informuje, aby ste mohli prijať nevyhnutné opatrenia.

Inštalácia bez starostí

Veľkým bonusom systému je jeho variabilita. Vďaka bezdrôtovému prevedeniu celej škály produktov dokážeme aj váš už nainštalovaný systém kedykoľvek rozšíriť, a to bez nutnosti výraznejšie zasiahnuť do interiéru. S tým vám najlepšie poradí preškolený, certifikovaný montážny technik, ktorý navrhne riešenie, vykoná inštaláciu a zaistí spoľahlivý, pravidelný servis.

© Jablotron