Alarm JABLOTRON 100+ slúži nie len ku zabezpečeniu domu, firmy ale tiež ku automatizácii domácnosti. Môžete vďaka nemu ovládať napríklad garážové dvere, osvetlenie alebo žalúzie. Ovládanie alarmu nie je vôbec zložité a porozumie mu aj malý školák. Ako sa teda zabezpečovací systém ovláda?

 

Farebná signalizácia alebo prvý krok ku ovládaniu

Alarm do domu nemôže byť bez farebnej signalizácie, ktorá slúži ku jednoduchšiemu ovládaniu a prehľadnému používaniu. Ovládanie prebieha pomocou dvojtlačitkových segmentov a riadi sa logikou semaforu. Pre vás sú dôležité najmä dve farby – červená a zelená. Pozrite sa čo znamenajú:

 

Červená farba – pokiaľ tlačítko svieti červenou farbou, znamená to, že je alarm zapnutý. Pokiaľ bliká, znamená to, že aktuálne poplach prebieha alebo prebehol.

Zelená farba – pokiaľ tlačítko svieti zelenou farbou, znamený to, že alarm je v danej oblasti vypnutý. Pokiaľ bliká, označuje to príchod do zaistenej budovy pred autorizáciou.

 

Spôsoby ovládania alarmu JABLOTRON 100+

Teraz už viete, čo jednotlivé farby znamenajú, preto si môžeme niečo povedať o ovládaní systému. Alarm môžete ovládať hneď niekoľkými spôsobmi:

  • systémovou klávesnicou
  • čipovou kartou
  • aplikáciou MyJABLOTRON
  • diaľkovým ovládačom
1. Ovládanie systémovou klávestnicou

Môžete ho ovládať priamo na klávesnici pomocou hesla. Aby ste alarm odistili (vypli) alebo prerušili poplach, musíte sa najskôr autorizovať. Autorizáciu vykonáte zadaním kódu, a potom už budete mať alarm vo svojich rukách.

 

2. Ovládanie čipovou kartou

Nechcete sa zdržiavať zadávaním kódu na klávesnici? Nevadí. Aj pre vás máme riešenie v podobe čipovej karty alebo prívesku s čipom. Stačí ho ku klávesnici priložiť, a tým alarm jednoducho zaistiť. Jednoduché, že?

 

3. Ovládanie aplikácií MyJABLOTRON

Ste milovníkom aplikácií? Tak to rozhodne neodmietnete ďalšiu. Alarm JABLOTRON 100+ totiž môžete pohodlne ovládať aj z mobilu pomocou aplikácie MyJABLOTRON. Autorizovať sa môžete prostredníctvom Face ID, ktoré vám povolí prístup do aplikácie a umožní ovládať zabezpečenie domu/firmy na diaľku.

Ak máte operačný systém iOS, určite využite možnosť automatizácie akcií. Predstavte si, že prídete domov a v jednej chvíli sa vám otvorí garáž a roztiahnu žalúzie. Alebo by ste radšej uvítali, keby sa rozsvietilo svetlo a začala hrať hudba? Alebo všetko naraz? Ktoré kombinácie zvolíte, je len na vás.

Zabezpečovací systém JABLOTRON 100+ môžete ovládať aj prostredníctvom povelov pre Siri. Chcete otvoriť garáž, spustiť zavlažovanie alebo kúrenie? Stačí povedať a Siri to urobí.

 

4. Ovládanie diaľkovým ovládačom

Alarm JABLOTRON 100+ môžete ovládať aj na diaľku pomocou ovládača. Slúži ako na zabezpečenie a odistenie domu, tak aj na ovládanie garážových brán a osvetlenia. Stačí len pípnuť a obojsmerný ovládač vám potvrdí, že váš príkaz splnil. Potom môžete s pocitom bezpečia opustiť dom. Alarm sa vám oňho už postará.

© Jablotron