Vlámanie do domu alebo firmy? To nechce zažiť nikto z nás. Alarm pomáha týmto situáciám predchádzať a prípadne minimalizovať škody. Navyše keď už k narušeniu objektu naozaj dôjde, so zabezpečovacím systémom JABLOTRON máte istotu, že v tom nie ste sami.

Čo keby sa sem niekto vlámal?

Premýšľali ste niekedy, ako by ste reagovali v momente, keď sú pred vami pootvorené dvere bytu s vylomeným zámkom? A čo horšie, keď v tej chvíli neviete, či vás vo vnútri čaká „len“ neporiadok, alebo aj nepozvaná návšteva v podobe lupiča?

Či už ste mamička s dieťaťom v náručí a druhým v kočíku pred sebou, rodina vracajúca sa z dovolenky alebo majiteľ fitness centra, so zlodejom sa stretnúť nechcete. Kto vie, čo všetko by sa mohlo ešte stať…

S alarmom, to už je iná pesnička

Rovnaká situácia – teda rovnaká v tom, že sa k vám domov alebo do firmy niekto vlámal. Vďaka alarmu JABLOTRON sa však nestane, že by ste zostali stáť bezradní a vydesení predo dvermi.

Systém funguje ako vaše ďalšie oči, strážca, záznamník a informátor v jednom.

Poďme si povedať, čo sa vo chvíli vlámania do objektu zaisteného alarmom JABLOTRON začne diať.

  • Akonáhle dôjde k rozbitiu skla alebo vypáčeniu dverí/okná, systém vyhlási poplach a vy sa o probléme okamžite dozviete prostredníctvom notifikácie alebo SMS správy. Ústredňa všetko prehľadne a starostlivo zaznamenáva do histórie udalostí (záznam pohybu zvonka aj vo vnútri objektu, informácie o rozbití skla, otvorení dverí/okien atď. vrátane presných časov kedy k čomu došlo).
  • Pomocou aplikácie MyJABLOTRON si ihneď vzdialene overíte, či do domu niekto skutočne vnikol, alebo zlodeja odradilo spustenie poplachu a utiekol. S kamerami zapojenými do systému vidíte v aplikácii živý náhľad z aktuálneho diania na mieste a tiež minútovú videosekvenciu z poplachovej udalosti (30 sekúnd pred a po udalosti).
  • Pokiaľ je objekt pripojený na Pult centralizovanej ochrany, na poplach reagujú operátori (24/7) a na miesto okamžite vysielajú zásahové vozidlo na preverenie situácie. To všetko prebehne aj vtedy, ak ste práve na dovolenke alebo kdekoľvek inde bez signálu, a o poplachu by ste sa tak dozvedeli až so značným oneskorením. Každopádne odporúčame poplachové udalosti nechať vždy preveriť zásahovou jednotkou a nepúšťať sa do akciena vlastnú päsť“. 

Podčiarknuté, sčítané, zabezpečovací systém má zlodejov odradiť. Spoľahlivo vás však ochráni aj v krajnom prípade, keby k vlámaniu došlo.

Nenechávajte vaše bezpečie náhode.

© Jablotron